FANDOM


Wincanton church

Kościół św. Piotra i Pawła

Disambig Ten artykuł dotyczy miasta w hrabstwie Somerset. Zobacz też: Wincanton (ujednoznacznienie).

Wincanton – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Somerset, przy drodze krajowej A303, głównym szlaku łączącym Londyn z południowym zachodem kraju. Jest najbardziej na wschód położonym miastem hrabstwa. W r. 2001 populacja hrabstwa wynosiła 4 643 mieszkańców. W mieście znajduje się tor wyścigów konnych.

Historia

Tereny obecnego miasta zamieszkane były już w epoce brązu. W Domesday Book pojawia się pod nazwą Wincaleton, oznaczającą prawdopodobnie „przyjemne miasto nad rzeką Cale”. Mimo że w mieście odbywał się targ, miasto uzyskało przywilej dopiero w r. 1556. Miasto zniszczyły dwa pożary, w r. 1701 i 1747. Podczas wojen napoleońskich miasto było siedzibą francuskich oficerów; był tu również obóz dla więźniów.

Miasto dało nazwę międzynarodowemu koncernowi logistycznemu, który założono w tym mieście. Do dziś ma tam swoją bazę, choć zarząd przeniesiono w roku 2005 do Chippenham.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki