FANDOM


WellingboroughRS

Dworzec kolejowy w Wellingborough

Wellingborough – miasto w Wielkiej Brytanii, w środkowej części Anglii, w regionie East Midlands i hrabstwie Northamptonshire. Położone 18 km od Northampton, 13 km na południe od Kettering i 110 km na p[ółnocny zachód od Londynu. W 2001 roku miasto zamieszkiwało 46 959 mieszkańców.

Historia

Miasto zostało założone w czasach saksońskich. Nazwa miasta, brzmiąca w języku staroangielskim Waendel-ingas-burgh oznacza "miasto z ludźmi Waendela". Ludowa etymologia łączy nazwę z pięcioma studniami znajdującymi się w mieście; są one uwiecznione w herbie miasta. Do czasów rewolucji przemysłowej Wellingborough rozwijał się jako niewielkie miasto.

Gospodarka

Z uwagi na położenie w centrum kraju, jak też bliskość autostrady M1, miasto jest siedzibą kilku dużych baz logistycznych.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki