FANDOM


Watchet harbour marina.JPG

Przystań w Watchet

Watchet - niewielkie miasto portowe w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Somerset, położone nad Kanałem Bristolskim, przy ujściu rzeki Washford do zatoki Bridgwater bay, 24 km na zachód od Bridgwater. Populacja miasta wynosi 4 400 osób (wg stanu na r. 2001)

Historia

Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z VII w., monety bite w tym mieście znajdowano nawet w Skandynawii. Prawdopodobnie tu został zabity celtycki święty Decuman. Kronika anglosaska nadmienia, że port w Watchet został dwukrotnie splądrowany przez Duńczyków, w 987 i 997 r. Podczas angielskiej wojny domowej port wykorzystany był przez rojalistów; wylądowały tu posiłki do oblężenia zamku Dunster. W XIX w. był portem eksportującym żelazo i gips; jego rola podupadła po zamknięciu linii kolejowej pod koniec wieku.

Sądownictwo

Watchet jest jednym z niewielu miast w Wielkiej Brytanii, które pielęgnuje system sądownictwa dworskiego (ang. court leet). Używa się go tylko do celów reprezentacyjnych, nie ma znaczenia merytorycznego.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki