FANDOM


Market Place

Centrum miasta

Uttoxeter - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Staffordshire, na jego wschodzie nad rzeką Dove. W pobliżu znajdują się Stoke-on-Trent, Lichfield i Derby. W r. 2001 populacja miasta wynosiła 12 000 mieszkańców.

Historia

Historia osadnictwa w tym miejscu sięga epoki żelaza, możliwe jest również osadnioctwo rzymskich kolonizatorów, głównie ze względu na znaczenie rzeki Dove. W Domesday Book pojawia się pod nazwą Wotocheshede i od tego czasu nazwa miasta miała 79 różnych pisowni. W średniowieczu miasto miało prawo organizowania targu, przyznane mu w roku 1252. W okresie angielskiej wojny domowej miasto kilkakrotnie zmieniało swoje poparcie, jednak z przewagą dla parlamentu. Jednak najbardziej znane zajście związane z historią miasta miało miejsce w obozie rojalistów - w roku 1648 rojalista Książę Hamilton, po miażdżącej porażce pod Preston, zrejterował do Uttoxeter z dwudziestotysięczną armią szkocką. W czasach nowożytnych lokalny ośrodek browarnictwa.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki