FANDOM


Totnes High Street

High Street

Totnes (czyt. /ˈtɒtnɨs/ lub /tɒtˈnɛs/)) - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Devon, 35 km na zachód od Exeteru. Miasto położone jest w estuarium rzeki Dart, na terenie parku krajobrazowego. Jest stolicą drugiej pod względem wieku gminy w Anglii[1].

Historia

Zgodnie z Historia Regum Britanniae Geoffrey'a of Monmouth mityczny założyciel Brytanii Brutus miał przybyć na wyspę właśnie w tym miejscu. Pierwszy zapis w historii miasta pochodzi z roku 907, gdy zbudowano tu pierwszy zamek, mający na celu obronę Doliny Dart przed Wikingami. Są również dowody, że w X wieku miasto biło własną monetę. W 1130 roku miasto przyznano prawa targu w dzień Wniebowstąpienia (15 sierpnia). Rozpoczęło to karierę miasta jako ośrodka handlu tkaninami - za panowania Henryka VIII był to drugi ośrodek w hrabstwie pod względem bogactwa, po Exeterze i szesnasty w Anglii.


Błąd rozszerzenia cite: Istnieje znacznik <ref>, ale nie odnaleziono znacznika <references/>

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki