FANDOM


145371498 5c2018fc10

Lot nad Spennymoor

Spennymoor - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Durham, położone w dolinie Wear Valley, dziesięć kilometrów na południe od Durham. W r. 2001 miasto zamieszkiwało 17 241 osób, z pobliskimi wsiami zespół miejski liczy ok. 20 000 mieszkańców. W przeszłości ośrodek kopalnictwa węgla kamiennego, po upadku gałęzi znajduje się w stanie stagnacji.

Historia

Miasto znane od średniowiecza, z początku jako niewielka osada należąca do majątku ziemskiego Withworth Hall. Znaczenia nabrało dopiero w okresie rewolucji przemysłowej i znaczenia węgla kamiennego; w tym okresie królowa Wiktoria ufundowała w mieście park. Stała w nim armata z wojny krymskiej, w okresie II wojny światowej zdemontowana i przetopiona na amunicję. Podczas wojny na miasto zrzucona została bomba, która zniszczyła jedynie boisko do krykieta.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki