FANDOM


3113707567 078c3b0406

Charlton House

Shepton Mallet - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Somerset, we wschodniej jego części u podnóża wzgórz Mendip. Jest siedzibą władz dystryktu Mendip. W roku 2001 miasto liczyło 8 981 mieszkańców. W pobliżu kilka jaskiń.

Historia

na terytorium obecnego miasta zamieszkiwano już w epoce neolitu i żelaza. W okresie rzymskim miasto leżało na trasie starożytnych miast Bath i Ilchester, jednak poza monetami rzymskimi nie zachowały się żadne większe ślady kultury materialnej z tamtego okresu. W okolicy miasta znaleziono amulet Chi-Rho prawdopodobnie z V w. - jeden z najstarszych dowodów na chrześcijaństwo w Anglii. W roku 2008 badania udowodniły, że amulet jest falsyfikatem.

W Wielkiej Brytanii miasto stało się znane po tym jak w roku 2006 grupa 30 mieszkańców zaprotestowała przeciwko wybudowaniu supermarketu handlowego giganta TESCO na obrzeżach miasta, co zniszczyłoby dziewiętnastowieczne drzewa. Protest likwidowano dwa razy.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki