FANDOM


MarkenfieldHall(DennisLovett)Jun2004

Marketfield Hall

Ripon - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie North Yorkshire , 26 km na południe od Northallerton i 19 km na północ od Harrogate. Jest miastem o statusie city, siódmym od końca miastem w Wielkiej Brytanii o tym statusie. W r. 2001 liczył 15 922 mieszkańców. Znajduje się w pobliżu Studley Royal Park umieszczonym na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Katedra

Aczkilwiek katedra w Ripon została uznana przez Encyclopaedia Britannica z r. 1911 za obiekt drugiej klasy, ceniona jest za proporcje bryły i wielość stylów architektonicznych, w jakich została wybudowana. Jej budowa rozpoczęła się w na początku XII w. a zapoczątkował ja arcybiskup Roger. Katedrą stała się w r. 1836 za sprawą biskupa Ripon i z chwilą powołania diecezji w tym mieście. Była to pierwsza nowa diecezja od czasów reformacji.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki