FANDOM


2626112686 1e6ff7c8f9

Kościół w Ringwood

Ringwood - miasto w Anglii, w hrabstwie Hampshire położone nad rzeką Avon na zachód od New Forest i na północ od Bournemouth. Miasto zamieszkuje 12 567 osób (według stanu na r. 2001). Jest siedzibą kilku browarów produkujących angielskie piwo ale.

Historia

Miasto istnieje co najmniej od średniowiecza; w Domesday Book z r. 1086 zapisane jako Rincewed, co oznaczało "las Regni" (gdzie Regni to nazwa plemienia brytyjskiego). Miasto było przypuszczalnie miejscem schronienia księcia Monmoutha po rebelii w r. 1685 i bitwie pod Sedgemoor. Według niepotwierdzonych informacji Monmouth miał się ukryć w rowie przebrany za pasterza, ale został wydany przez miejscową kobietę, która - jeśli wierzyć nie do końca sprawdzonej historii - popełniła później samobójstwo. Odnaleziony Monmouth przetrzymywany był najpierw w Ringwood w domu zwanym dziś Monmouth House a następnie stracony w Tower.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki