FANDOM


PortisheadMarina

Portishead Marina

Portishead xNaishHill 2

Panorama miasta

Portishead - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Somerset, w jednostce administracyjnej North Somerset, położone nad Kanałem Bristolskim,18 km od centrum Bristolu. W r. 2001 liczyło 17 130 mieszkańców. nazwa miasta znana jest za sprawą tu powstałej i działającej grupy Portishead.

Historia

Miasto o korzeniach rzymskich, z tego czasu też pochodzie jego nazwa, oznaczająca port u ujścia rzeki. Wymienione zostało w Domesday Book, gdzie jego wartość wyceniono na 70 szylingów. W roku 1813 miastu przyznano prawo do posiadania własnej stoczni. Prawdziwy rozwój nastąpił wraz z wybudowaniem linii kolejowej z Bristolu, zamkniętej w roku 1964. Port mógł zacząć przyjmować statki, które ze względu na rozmiar nie mogły wpłynąć do portu bristolskiego. W roku 1926 wybudowano elektrownię dla Bristolu, którą z czasem zmodernizowano - drugi segment oddano do użytku w r. 1955.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki