FANDOM


11pdst

Padstow (korn. Lannwedhenek) – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w Kornwalii, położone u ujścia rzeki Camel, w odległości 20 km od Newquay. Niewielki port rybacki, towarowy i pasażerski, popularna miejscowość turystyczna o znaczeniu ponadregionalnym. W roku 2001 mieszkało tu 3 162 mieszkańców. W zatoce Padstow znajduje się Doom Bar, kamienna mielizna będąca zagrożeniem dla statków i będąca przyczyną wielu wypadków i zatonięć.

Historia

Padstow był ruchliwym portem rybackim jak też miejscowością szkutniczą w czasach Elzbiety I. Rozwój nastąpił w XVI i XVII w., częściowo za sprawą przemytu, częściowo za sprawą dobrze prosperujących w tamtym okresie kopalni cyny, dla której miejscowość była portem eksportowym[1]. W XIX w. Padstow stał się ważnym portem rybackim dla połowu sardynek.

Wydarzenia

  • Festiwal celtycki Obby 'Oss – odbywa się w ostatni dzień kwietnia.
  • Mummies Darkie Day – w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przez miasto przechodzi barwny korowód w maskach, śpiewający tradycyjne pieśni kornwalijskie.

Przypisy

  1. Padstow

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki