FANDOM


Kingsbridge

Estuarium riasowe w Kingsbridge

Kingsbridge - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Devon, usytuowane w estuarium - ujściu nielicznych strumieni do Kanału La Manche, na riasowym fragmencie południowego wybrzeża Anglii. Miasto jest lokalnym ośrodkiem handlowym i ośrodkiem sportów wodnych. Miasto leży na terenie obszaru chronionego krajobrazu.

Historia

Miasto powstało wokół mostu, który został wybudowany w X wieku; skąd pochodzi nazwa Kynygsbrygge (most królewski). W r. 1219 opactwo Buckfast otrzymało przywilej prowadzenia w tym miejscu targu; w ciągu 19 lat osada awansowała do rangi gminy. Kingsbridge nigdy nie był samodzielnie reprezentowany w parlamencie. W istocie miasto stanowiło niewielką konurbację z sąsiednim Dodbrooke. Dodbrooke posiadał samodzielny targ od r. 1277 a gminą stał się w r. 1319. Początkowo to Dodbrooke przeważał wielkością i znaczeniem, w późniejszym czasie jednak został zdominowany przez Kingsbridge, który włączył Dodbroke w swe granice.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki