FANDOM


KempstonMarina.JPG

Nad rzeką Great Ouse

Kempston - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Bedfordshire. Razem z Bedford tworzy aglomerację zamieszkałą przez 100 tys. mieszkańców, jako samodzielny ośrodek miejski liczy 19 440 mieszkańców. Miasto jest sypialnią dla Bedford i położonego w pobliżu Milton Keynes.

Historia

Pojawia się w Domesday Book z r. 1086 jako Kamestone. Do XIX wieku był gminą wiejską, jedną z największych w Bedfordshire, bez głównego ośrodka miejskiego, a z rozrzuconymi przysiółkami, których nazwy kończyły się na -end, np. Wood End, Up End, Bell End. Z tych to trzech osad miasto rozwinęło się w XIX wieku po nastaniu rewolucji przemysłowej i industrializacji środkowej Anglii. W r. 1870 rozpoczęto budowę Kempston New Town Również w tym czasie miasto stało się siedzibą garnizonu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki