FANDOM


965796313 3353f4b1d1

Jaywick - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Essex, położone nad Morzem Północnym. W założeniu z pocz. XX w. miało być centrum wypoczynku nadmorskiego dla londyńczyków, po II wojnie światowej przeważało osadnictwo stałe część miasta opuszczono. W roku 1981 liczyło 3 400 mieszkańców, w znacznej mierze w wieku emerytalnym. Według danych strony zajmującej się wyceną nieruchomości, w Jaywick jest sześć na dziesięć najtańszych ulic pod względem ceny nieruchomości we wschodniej Anglii.

Historia

W miejscu obecnego miasta istniała jedna z najstarszych osad paleolitu na wyspie Wielka Brytania. W okresie wczesnego średniowiecza miejscowość była dużą farmą bydła. na początku XIX wieku wybudowano wieże dla potrzeb straży granicznych - niektóre stoją do dziś. W toku 1928 ziemie w pobliżu osady wykupił przemysłowiec Frank Stedman i wybudował niewielki i podówczas nowoczesny kurort. Po II wojnie światowej uzdrowisko podupadło.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki