FANDOM


Socialist speakerscorner

Jeden z mówców na terenie Speaker's Corner.

Hyde Park - słynny londyński park należący do rodziny królewskiej.

Historia i dzień dzisiejszy

Grunty, na których znajduje się dzisiaj park zostały wykupione w 1536 roku przez króla Henryka VII od mnichów z opactwa westminsterskiego. Początkowo zamiast parku znajdował się obszar, na którym polowano na zwierzynę. W 1637 roku król Karol I utworzył tam park, do który każdy miał wstęp.

W poł. XIX wieku na terenie Hyde Park odbyła się Wielka Wystawa Światowa. To tutaj wzniesiono Crystal Palac, konstrukcję z metalu i szkła o 33 metrach wysokości i 560 metrach długości. Konstrukcja nie zachowała się do dnia dzisiejszego.

Obecnie w Hyde Park znajduje się Speaker's Corner, na którym można wygłosić mowę na dowolny temat. Jedynym warunkiem w Speaker's Corner jest nieobrażanie królowej. Od pewnego czasu w Hyde Park organizuje się koncerty rockowe.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki