Fandom

Wielka Brytania

Hyde Park

439stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Socialist speakerscorner.jpg

Jeden z mówców na terenie Speaker's Corner.

Hyde Park - słynny londyński park należący do rodziny królewskiej.

Historia i dzień dzisiejszyEdytuj

Grunty, na których znajduje się dzisiaj park zostały wykupione w 1536 roku przez króla Henryka VII od mnichów z opactwa westminsterskiego. Początkowo zamiast parku znajdował się obszar, na którym polowano na zwierzynę. W 1637 roku król Karol I utworzył tam park, do który każdy miał wstęp.

W poł. XIX wieku na terenie Hyde Park odbyła się Wielka Wystawa Światowa. To tutaj wzniesiono Crystal Palac, konstrukcję z metalu i szkła o 33 metrach wysokości i 560 metrach długości. Konstrukcja nie zachowała się do dnia dzisiejszego.

Obecnie w Hyde Park znajduje się Speaker's Corner, na którym można wygłosić mowę na dowolny temat. Jedynym warunkiem w Speaker's Corner jest nieobrażanie królowej. Od pewnego czasu w Hyde Park organizuje się koncerty rockowe.

Więcej w Fandom

Losowa wiki