FANDOM


BargeHungerford.jpg

Przystań barek w Hungerford

Hungerford - miasto w Wielkiej Brytanii. w Anglii w hrabstwie Berkshire, położone 16 km na zachód od granicy z hrabstwem Wiltshire. Leży na terenie chronionego krajobrazu North Wessex Down Area, w odległości 7 km od najwyższego punktu południowo - zachodniej Anglii Walbury Hill. Szerzej kojarzy się z mającą tu miejsce w 19 sierpnia 1987 roku masakrą w Hungerford. Miasto zamieszkuje 5 600 osób.

Historia

Nazwa miasta oznacza "bród przy wiszącym drzewie" i prawdopodobnie została nadana przez duńskiego króla Ivara. Miasto nie pojawia się w Domesday Book, pierwsze zapisy pochodzą z XI wieku. Wilhelm III Orański otrzymał propozycję objęcia tronu, gdy bawił w miejscowej gospodzie Bear Inn.

Zwyczaje

Hungerford jest jedynym miejscem w Anglii, gdzie regularnie obchodzi się hocktide - wtorek po poniedziałku wielkanocnym. Święto wiązane jest z wygnaniem Duńczyków przez króla Alfreda Wielkiego jak również z obchodami dnia patrona, Jana z Gandawy. Zwyczaj polega na wyborze "Tutti mana" i "Orange mana", którzy mają za zadanie zbieranie pocałunków i datków od gospodyń w mieście.

Patrz również

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki