FANDOM


2752569335 4cdb215054

Centrum Frinton

Frinton-on-Sea - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Essex, położone na jego północno-wschodnim skraju, nad Morzem Północnym. Według stanu z r. 2001 liczyło 5 500 mieszkańców. Miasto ma jedną z nielicznych w regionie piaszczystą plażę o długości ponad 1.5 km.

Historia

Do czasów epoki wiktoriańskiej Frinton było wioska z kościołem i kilkudziesięcioma domami. Pod koniec XIX w. teren został wykupiony przez Powella Coopera, który urządził tu pole golfowe. W r. 1903 powstał rządowy program ochrony klifów, na mocy którego oddzielono esplanadę od miasta. Przed wojną był to ekskluzywny kurort, przyciągający osoby z głośnymi nazwiskami. Odbywał się tu turniej tenisowy, drugi co do znaczenia po Wimbledonie. Podczas II wojny światowej Frinton był ostatnim celem ataków Luftwaffe.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki