FANDOM


Blanford Forum

Centrum miasta

Blandford Forum - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Dorset, w jego północno-wschodniej części, położone nad rzeką Stour, 24 km na północny zachód od Poole i 35 km na południowy zachód od Salisbury. Centrum administracyjne dystryktu North Dorset. W r. 2001 miasto liczyło 8 745 mieszkańców. Co dwa lata (w lata parzyste) w mieście odbywa się festiwal gregoriański. Miejsce występowania endemicznej muchy Blandford fly.

Historia

W czasach anglo-saksońskich istniał tu bród przez rzekę, stąd nazwa w Domesday Book Blaneford. W XIII w. miasto było ważnym ośrodkiem handlowym, specjalizującym się w handlu żywymi zwierzętami. Człon nazwy Forum (łac. rynek) po raz pierwszy zanotowano w r. 1540. W tamtym czasie miasto było ważnym punktem na drodze z Londynu do Weymouth. Miasto zniszczone przez pożar w r. 1731, odbudowane przez następne 30 lat w stylu gregoriańskim.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki