FANDOM


Basingstoke station

Stacja kolejowa w Basingstoke

Basingstoke - miasto w Wielkiej Brytanii, w południowej Angliii, w hrabstwie Hampshire, nad rzeką Loddon. Położone jest 77 km na południowy-zachód od Londynu i 48 km na północ od Southampton przy autostradzie M3. Liczy 80 477 mieszkańców (według szacunkowych danych na rok 2006). Nosi często przydomek "Doughnut City" ze względu na dużą liczbę rond. Jest uważane za miasto o standardzie życia wyższym niż przeciętny.

Historia

Miasto często uważa się za młode; tymczasem jego dynamiczna rozbudowa w latach 60, na mocy porozumienia z władzami Londynu i hrabstwa Hampshire nie zmienia faktu, iż jego historia sięga średniowiecza; był wzmiankowany w Domesday Bookchoć do lat pięćdziesiątych XX w. pozostał małym miastem handlowym. najstarszą częścią jest Winklebury, obecnie północno-zachodnie przedmieście Basingstoke. Istniejące tam grodzisko pochodzi z epoki żelaza.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki