FANDOM


510766415 0da7c1fa61

Budownictwo przwedwiktoriańskie w Barton-upon-Humber

Barton-upon-Humber - miasto w Wielkiej Brytanii. w Anglii w hrabstwie Lincolnshire, położone na południowym brzegu rzeki Humber w odległości 74 km na wschód od Leeds i 10 km na południowy zachód od Kingston upon Hull. Leży na południowym brzegu estuarium rzeki Humber i na południowym brzegu mostu Humber Bridge. W przeszłości znane z produkcji rowerów firmy Hopper. Populacja miasta wynosi 9 334 mieszkańców (wg stanu za r. 2001). Jest najbardziej na północ wysuniętą stacją kolejową linii Barton - Cleethorpes.

Historia

Miasto założone w czasach saksońskich - do dziś zachowała się wieża kościoła św. Piotra. W kościele a w zasadzie pod nim znaleziono 3000 szkieletów ludzkich z czasów od XI do XIX wieku. W roku 1351 król Edward II zagwarantował miastu połączenie promowe z Kingston upon Hull. Działało ono do roku 1851.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki