FANDOM


ZouchMarketstreet020.jpg

Market Street

Ashby-de-la-Zouch, pot. również Ashby – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Leicestershire, w obrębie kompleksu National Forest. Zamieszkuje je 12 758 osób (wg stanu na rok 2001).

Nazwa

Słowo Ashby jest pochodzenia anglo-duńskiego i oznacza jesionową farmę (duń. by(r) – wieś, osada, farma). Dodatek de la Zouch jest pochodzenia francuskiego z okrecu inwazji Normanów i oznacza szlacheckiego właściciela pochodzenia francuskiego de la Souche, który objął tę farmę w XII wieku.

Historia

W XV wieku powstał zamek, w którym Sir Walter Scott umieścił akcję Ivanhoe. Imię to nosi miejscowy Ivanhoe College. W r. 1464 miasto i zamek weszły w posiadanie rodziny Hastings. W okresie angielskiej wojny domowej miejscowość była jednym z bastionów rojalistów i była długo oblegana.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki