FANDOM


West Street , Ashburton

Centrum miasta

Ashburton - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Devon, na skraju Parku Narodowego Dartmoor przy drodze A38. Jest największym miastem w obrębie parku narodowego. W r. 2001 miasto liczyło 3 909 mieszkańców.

Historia

Miasto pojawia się w Domesday Book z roku 1086 pod nazwą Essebretone. W XVII wieku podczas angielskiej wojny domowej miasto było miejscem schronienia rojalistów po klęsce zadanej przez gen. Fairfaxa w pobliskim Bowey Tracey. Miasto było ośrodkiem wydobycia cyny i siedzibą administracji kopalń. W r. 1872 w Ashburton otwarto stację kolejową, zamkniętą w r. 1958. W mieście corocznie odbywa się karnawał, najprawdopodobniej najstarszy w hrabstwie; po raz pierwszy wzmianki o nim pochodzą z r. 1891. Zorganizowany był jako impreza charytatywna dla zebrania funduszy na budowę nowego szpitala.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki