FANDOM


Appleby Market Square

Plac targowy

Appleby-in-Westmorland – miasto w Wielkiej Brytanii. w zachodniej Anglii w hrabstwie Cumbria. Położone jest nad rzeką Eden, w połowie drogi między Penrith i Brough. Miasto do roku 1974 nazywało się Appleby. Nazwę zmieniono w celu zachowania ciągłości historycznej. W 2001 zamieszkiwało je 2 500 osób. Głównym przemysłem miasta jest turystyka, w związku z bliskością Lake District i północnych Penninów. Appleby posiada specyficzny dialekt, zbliżony do dialektu Cumbrii.

Historia

Miasto założone przez Normanów. Rozwinęło się dopiero w XVIII wieku za sprawą targu koni, który odbywał się corocznie aż do roku 1974. Pierwszy koński targ miał miejsce w roku 1685, a pozwolenie wydał król Jakub II. Obecnie restytuowany i jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie, choć nie jest to impreza oficjalna.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki