FANDOM


800px-Andover Rooksbury Mill 02.jpeg

Jeden z młynów w Andover

Andover - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Hampshire, położone jest na północy hrabstwa, nad rzeką Anton, 30 km na zachód od Basingstoke, 30 km na północny zachód od Winchester i 40 km na północ od Southampton. Według stanu z r. 2001 miasto zamieszkiwało 51 000 osób.

Historia

Pierwszy raz w historii wzmianka o Andover pojawia się w 950 r. Król Edred Saski wybudował tu swoją leśniczówkę, w której w 962 r. król Edgar zwołał spotkanie saskiego parlamentu (Witenagemot). Najwcześniejszy zapis o młynach wodnych w Andover pochodzi z Domesday Book z 1086 r. Wymienia się tam jedenaście młynów. W r. 1175 miasto uzyskało przywilej targowy, a w r. 2001 przywilej zbierania podatków. W średniowieczu miasto było regionalnym centrum handlowym. Z racji położenia na trasie Salisbury - Londyn w XVIII i XIX w. mieściła się tu stacja dyliżansów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki